Rdeče zelje

neznan uporabnik
tema odprta - 8. nov 2001 13:02 | ogledi: 5.370 | odgovori: 3

Rada bi kakšen dober recept za dušeno rdeče zelje, saj veste, martinovo je tu..

Hvala!

Ina

neznan uporabnik

8. nov 2001 13:23

Jaz ga naredim takole: glavo zelja narežem na rezance (lahko tudi zelo grobo zmelješ v multipraktiku).Prepražim čebulo,dodam zelje,malo česna,lovorov list,sol po okusu še malo prepražim,potem pa zalijem z rdečim vinom in dušim do mehkega.Na koncu dodam še malo kumine in popra in seveda kislo smetano. Pa dober tek! kaja

neznan uporabnik

8. nov 2001 13:35

Jaz ga pa naredim podobno samo da najprej na olju karameliziram žlico sladkorja, dodam nasekljano čebulo, potem dodam na rezance zrezano zelje ki ga malo poprašim z moko(zelo malo), zalijem s hladno vodo in rdečim vino ter dušim.Dodam sol,kumno(mleto), poper.Ko je zelje srednje mehko dodam ma lističe naribano kislo jabolko (lahko tudi dve) in vse skupaj dušim do mehgega.

neznan uporabnik

8. nov 2001 13:52

Sladko-kislo rdeče zelje: Manjšo glavico rdečega zelja (600-700 g) naribamo. Dve kiselkasti jabolki narežemo na manjše kocke, eno veliko čebulo pa na rezine. Na olivnem olju prepražimo drobno narezano panceto (kakšnih 50 g), dodamo žlico rjavega sladkorja, karameliziramo slabo minuto, nato pa prepražimo še čebulo. Dodamo zelje in jabolka, premešamo, da se namasti, zalijemo z 2 dl rdečega vina in 3 žlicami vinskega kisa ter primešamo pest rozin. Potresemo še z eno žlico sladkorja, četrt žličke cimeta, pol žličke kumine, soljo in poprom, premešamo. Pokrito dušimo pol ure, vmes občasno premešamo in če zmanjka tekočine dodamo malce vina ali vode. Na koncu poskusimo, če je potrebno dodati še malo kisa, sladkorja ali soli. Spremenil(a) - malan dne 08 nov 2001 13:54:14

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti